informace pro politiky

Demokracie znamená, že každý občan může říct po vzoru francouzského monarchy: "Stát jsem já." Nebo skromněji: "I já jsem stát." (T. G. Masaryk)

Projekt Můžeš to změnit pomáhá studentům zorientovat se v novém světě, do kterého právě vstupují - ve světě dospělosti a vlastní odpovědnosti. Co je to volební právo? A může můj hlas vůbec něco změnit? Proč mám platit daně a proč je ta silnice v naší obci už tolik let rozbitá? A můžu s tím něco udělat? Projekt dává studentům návod a prakticky ukazuje, že MŮŽOU! Jak? Pod vedením mentorů boříme bariéry mezi dvěma generacemi - propojujeme studenty s vámi, osobami s rozhodovací pravomocí (místními/komunálními politiky a úředníky). Vy máte informace, kompetence, kontakty, studenti pak nápady, co by chtěli změnit, i čas a energii k takové změně potřebné. Pomůžeme jim společně s tvorbou vlastního projektu, kterým - s vaší pomocí - mohou své okolí změnit k lepšímu.

 

Jak to bude probíhat?


Interaktivní workshop

Studenti se dozví, jak fungují demokratické procesy, a vyzkouší si je s vaší pomocí v praxi. Dostanete příležitost vyprávět studentům, proč a jak jste šli do politiky, ukázat jim, co vaše práce obnáší.

Týmová práce

Stanete se součástí týmu studentů, které zajímá vaše oblast činnosti, váš příběh. Spolu s nimi vyberete problém, který je ve vaší obci štve, a s pomocí mentora vypracujete projekt, který to změní.

Konference

Nejlepší týmy své projekty odprezentují na konferenci. Poměří své síly a odborná porota rozhodne o definitivním pořadí. Vítězný tým získá 10 000 Kč na realizaci svého projektu.


Proč se zapojit?

  • Spojíte se s extrémně důležitou generací prvovoličů a občanů
  • Získáte konkrétní konstruktivní podněty
  • Budete v kontaktu se skupinou občanů, kteří místo pouhého stěžování spolupracují s obcí
  • Máte jedinečnou možnost vidět obec očima mladých lidí
  • Budete se podílet na realizaci unikátního projektu vymyšleného mladými lidmi
  • Můžete společně změnit i náladu a přístup občanů ke spolupráci s vedením obce
  • Setkáte se s mladými lidmi otevřenými novým názorům, můžete je získat pro spolupráci s obcí a …
  • MŮŽETE TO ZMĚNIT!

Chcete se zapojit? Dejte nám vědět na info@muzestozmenit.cz nebo na telefonní číslo +420 602 848 688.

Další zajímavé informace o projektu najdete ve článku O projektu.