Realizační tým

Kdo vlastně stojí za projektem Můžeš to změnit!? Seznamte se s námi zatím virtuálně. Těšíme se, že se potkáme i reálně: na workshopech, konferenci nebo v rámci spolupráce týmů s mentory.

 

Zdeňka Dubová

ředitelka, Mezigenerace o. s.

Touha zlepšit vztahy mezi mladou a starší generaci ji vedla k založení spolku Mezigenerace. Proto už pátým rokem organizuje mezigenerační vzdělávací a volnočasové aktivity. Některé se zaměřují na nejmladší generaci a ukazují, jak se aktivně zapojit do společenského dění. V projektu Můžeš to změnit působí jako manažerka. Zájem o druhé ji zavedl i do komunální politiky. V současnosti je zastupitelkou města Brna a vede školskou komisi. Ráda cestuje, miluje exotiku a nordic walking na horách. Je vášnivou houbařkou, takže v sezoně ji nejčastěji spatříte v lese.

Oblíbené motto: Když se spojí entuziazmus mládí se zkušeností stáří, obohatí to všechny.

Michael Murad

projektový manažer, EUTIS, o.p.s.

Michael je aktivní na poli občanského vzdělávání již od roku 2009, kdy začal spolupracovat s o.p.s. EUTIS, ve které působí od roku 2011 jako projektový manažer. Z jihočeských Strakonic odešel za studiem do Brna, kde na Masarykově univerzitě absolvoval právo a také bezpečnostní a strategická studia a v současnosti zde dokončuje doktorské studium politologie. Jeho velkým koníčkem je cestování po krajích blízkých i vzdálených, a tak je často obtížné zastihnout ho na jednom místě. Spolu s cestováním jej ještě baví hudba (v minulosti hrál na klarinet a saxofon) či literatura.

Oblíbené motto: „Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty.“ (TGM)

Silvia Boďová

členka realizačního týmu, EUTIS, o.p.s.

Silvie vždy věřila, že když člověk chce, dokáže cokoliv. Už od mládí se zajímala o svět a politiku, což ji přivedlo ke studiu Politologie a Evropských studií na brněnské Masarykově univerzitě. Obyčejný inzerát na webu začal její spolupráci s Eutisem a dnes také Mezigenerací na projektu Můžeš to změnit, kde působí jako lektorka. Úsměv na tváři ji dokáže vykouzlit pravá italská kuchyně nebo dobrá taneční party, kterou nikdy nepohrdne.

Oblíbené motto: „Zajímám se o budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.“ (Charlie Chaplin)

Radka Martínková

členka realizačního týmu, Mezigenerace o. s.

Je podnikatelkou vzděláním, tělem i duší, takže do projektu vnáší zkušenosti s „praktickou politikou zdola“: 15 let se věnuje podnikání v různých oborech, posledních 5 let je spolumajitelkou společnosti Bamboolik, která je postavena na myšlence společensky odpovědného podnikání. Potkat ji můžete i jako přednášející, například v projektu Můžeš podnikat. Je vášnivou čtenářkou, miluje poznávání nových zemí, kultur, myšlení - aktuálně objevuje kouzlo couchsurfingu.

Oblíbené motto: „Ať si myslíte, že něco dokážete, nebo nedokážete, vždycky budete mít pravdu.“ (Henry Ford)

Daria Skálová

lektorka, Mezigenerace o. s.

Daria je neúnavná optimistka tělem i duší, která věří, že nikdy není pozdě na změnu. A právě tato vlastnost společně se studiem oboru Evropská studia na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity ji již před pár lety přivedly ke spolku Mezigenerace. Na projektu Můžeš to změnit se podílí jako odborná lektorka a zároveň pomáhá s organizací workshopů. Ve volném čase ráda cestuje a poznává vše nové od českých luhů a hájů až po betonovou džungli New Yorku a nikdy nepohrdne pozvánkou k dobrému jídlu. Jen pozor, pokud si ji nechcete znepřátelit, vyhněte se kopru!

Oblíbené motto: „K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama.“ (Edmund Burke)

Jan Jakovljevič

Životní optimista, který si neumí připustit, že by něco nešlo vyřešit. Od druhého stupně základní školy ho zajímala média a k nim se postupně přidalo i nadšení pro politiku, zejména mezinárodní. Ve svých studiích oba tyto zájmy dokonale spojuje, protože na brněnské Masarykově studuje právě mezinárodní vztahy a mediální studia a žurnalistiku. Spolupracoval se společností EUTIS na několika jejích akcích včetně podzimního simulovaného jednání institucí EU. Miluje sport, cestování a setkávání se zajímavými lidmi. Nesnáší přetvářku, lež a nezájem o veřejné dění.

Oblíbené motto: „Lhostejnost k druhým a lhostejnost k osudu celku je přesně tím, co otevírá dveře zlu.“ (Václav Havel)